MALİKANE

Yapımı tamamlanan malikane 5000 m2 arazi üzerine bir adet ana bina ve 5 adet yardımcı binadan oluşmaktadır. Ana malikane konutunun taban yerleşim alanı 800 m2 dir. Bir ana giriş, 4 adet salon, 1 adet yemek salonu, 8 yatak odası ve 1 adet çalışma odası bulunmaktadır.  Odaların işlevleri ve yerleşimleri müşteri ihtiyaçları doğrulsunda çözümlenerek oluşturulmuştur.  Mümkün olduğunca net, aydınlık, ferah yaşam alanları oluşturmak üzere planlanmıştır. Tasarımda hem dış hem iç mekanda doğal malzemeler kullanılmıştır. İç mekanda ahşap ve mermerler mekanın karakterine uygun şekilde kullanılmıştır. Tüm sabit ve hareketili mobilyalar özel imalattır. Çogunlukla pastel tonlardaki lake ve kombinasyonlarını kullanılsada kumaşlarda, perdelerde ve bazı detaylarda renkler yorumlanarak kullanılmıştır.

Mimari unsur olarak ana giriş ve ana giriş merdiveni adeta bir heykel etkisi hissettirmek amacı ile tasarlanmıştır. Duvarladaki ve tavanlardaki süslemeler tamamen el işçiliğidir.  Girişte kullanılan vitraylar ise mekana ışık ve renk katması dışında sanatın ruhunun hissedilmesini ve mekana girildiğinde büyüleyici bir etki oluşmasını sağlamaktadır.

Tüm salonlar işlevleri ve amaçlarına göre bir renk belirlenerek tasarlanmıştır.  Tavanlarda ve duvarlarda bulunan işçilikler özel el işçiliği olup tek tek ustalarımız tarafından yapılmıştır. Tüm yatak odalarında ithal duvar kağıtları kullanılmıştır. Duvar kağıtları seçilirken mekana sıcaklık katacak kağıtlar üzerinden seçimler yapılmıştır. Banyolarda doğal mermer kullanılmıştır.  Her mekan kullanım işlevine göre değerlendirilip kişilerin farklı mekanlarda farklı deneyimler yaşamalarına imkan verilmiştir. Uygulamadaki hassaslık ve titizlik tüm projeye yansımıştır.