KEMERBURGAZ EVI

Kemerburgaz’da bulunan 4 katlı villa projesi 6 adet yatak odası, 4 adet salon, 2 mutfaktan oluşmaktadır.  Zemin döşemeleri ve renkleri müşteri ihtiyaçları ve istekleri doğrultusunda planlanmıştır. Zemin kat yaşam alanı olarak düşünülmüş olup yer döşemeleri tamamen granit olarak tasarlanmıştır. Mobilyalar ve kaplamalar ceviz ve siyah kombine edilerek tasarımlar yapılmıştır. Bodrum kat ise depolama, yardımcı odaları, çamaşırhane, kiler bölümü ve mekanik odalar olarak tasarlanıp zeminde yarı mat seramikler kullanılmıştır. 1 kat yatak odaları ve aile salonu olarak planlanmıştır. 1 kat zemin kaplaması olarak italyan gri halı kaplaması tercih edilmiştir. Duvarda ise duvar kağıdı ve boya kombinasyonları kullanılmıştır.  2. kat misafir yatak odası ve spor odası olarak düşünülüp  duvar ve tavanlar bej lambiri zemin ise meşe lamine parke olarak tasarlanmıştır.

Giriş ve koridor duvarlarına koyu renk kaplama tercih edilmiştir. Duvarlara italyan gri duvar boya uygulaması yapılmıştır. Merdivenlerde antik kaplamalı piriç korkuluklar ile merdiven tamamlanmıştır. Merdiven basamaklarında aydınlatmalar kullanılarak mekanın mistik etkisi arttırılmıştır. Mekanda kullanılan tüm kapılar alüminyum kanatlı boyalı camlı kapılar tercih edilmiştir. Girişte kullanılan kapılar ve tüm mobilyalar özel imalattır.

Ebeveyn banyosunda siyah ve meşe renkleri kombine edilerek kullanılmıştır. Duvarlarda ve zeminde siyah mat granit ve meşe kaplama kullanılmıştır. Ayna çerçevesi olarak renkli camlardan oluşan çerçeve yapılarak mekana renk katılmıştır. Lavabo ve tüm armatürler Axor marka ankastre ürünleridir.  Genel Wc tasarımı ise siyah corian üzerine yerleştirilen kırmızı lavabo, siyah duvar kağıdı ve zeminde devam eden granit ile mekana girildiğinde mimari dokunuşun hissedilmesi amaçlanmıştır. Mekanın tamamında gösterilen ince dokunuş ve hassasiyet tüm projeye yansımıştır.