ARNAVUTKÖY EVİ

Arnavutköy de bulunan hem uygulama hem de tasarımını üstlendiğimiz projemiz 3 kattan oluşmaktadır. 2 adet salon, 5 yatak odası, 2 adet mutfak ve 2 salondan oluşmaktadır.  Projemizde odaların işlevleri ve yerleşimleri müşteri ihtiyaçları doğrultusunda oluşturulmuştur. Mümkün olduğunca net, aydınlık ve ferah yaşam alanları oluşturmak üzere planlanmıştır. Dışarıdan bakıldığında bir çevre duvarı etrafında kapalı bir kütle gibi görünse de aslında bahçe cepheside açık büyük geniş pencereleri sayesinde bahçe ve havuzla bütünleştirerek mekanlara ışık ve manzara etkisinin hissedilmesi sağlanmaya çalışılmıştır.

Oldukça çok renk ve desenler kullanılmıştır. Bu renk ve desenler mekanın ve kullanıcıların işlev ve ihtiyaçları doğrultunda belirlenip özenle tek tek seçilmiştir. Zemin döşemesi olarak kullanılan çinilerdeki desenler ve renkler ile mekana sıcaklık ve doğallığı hissedilmesi planlanmıştır. Parke olarak kullanılan lamine ise çini ile bütünleştirilmiştir.

Tüm sabit ve hareketli mobilyalar tamamen özel imalattır. Sabit mobilyalarda çoğunlukla pastel tonlardaki lake kombinasyonları kullanılmıştır. Duvarlardaki ve tavanlardaki süslemeler mekana özel tasarlanıp tamamen el işçiliğidir. Girişte kullanılan iki adet vitray mekana ışık ve renk dışında bir sanat eseri ihtişamıyla büyüleyici bir etki oluşturması sağlanmaktadır.