ABUJA EVI

3000 m2 alana yerleştirilen malikane kompleksi 1 ana bina ve 2 yardımcı binadan oluşmaktadır. Ana bina 750 m2 lik taban alanı üzerine yerleştirilmiştir. Oda işlevleri ve yerleşimleri müşteri ihtiyaçları doğrultusunda çözümlenerek oluşturulmuştur. Tasarımda hem iç hem dış mekanda klasik tarz üzerinden gidilmiştir. Cephedeki silmeler, hareketler, kemerler , yivler sayesinde etkileyici ve eşsiz bir bina hissiyatı verilmeye çalışılmıştır.

Tasarımda kullanılan mermer ve ahşaplar mekanın karakterine uygun seçilerek tasarlanmıştır.  Kumaşalarda, perdelerde kullanılan mobilyalarda ülkenin geleneksel renkleri yorumlanarak kullanılmıştır. Mimari unsur olarak ana giriş merdiveni ve holü tamamen heykel etkisi hissettirmek amaçlı tasarlanmıştır.

Tüm mekanlarda tavanlar her mekana özel olarak tasarlanıp her mekan birbirinden farklı olup birbirini tamamlamaktadır.  odalarda iki farklı birbirini tamamlayan duvar kağıtları kullanılmıştır. bir ahşap çıra ile bölünerek kullanılan kağıtlar her mekana özel olarak seçilmiştir.

Duvar kağıtları seçilirken mekana sıcaklık katacak kağıtlar üzerinden gidilmiştir. Her mekan kullanım işlevlerine göre değerlendirilip kişilerin farklı mekanlarda farklı deneyimler yaşamalarına imkan verilmesi amacı ile tasarım yapılmıştır. Uygulamadaki hassasiyet ve titizlik  tüm projeye yansımıştır.