27/11/2021

BOHEM

Bohem tarzı Fransa’da tanımlanmış olan bir akımdır. Göçebe hayat yaşayan, gezgin ve özgür ruh karakterlerinden esinlenilen bohem tarzı günümüzde pek çok yerde karşımıza çıkmaktadır. Kalabalık, renkli, canlı ve özgür bir dekor düzeni taşır. Bohem tarzı evlerinin sıra dışı ve canlı görünmesini isteyen kişiler içim ideal bir seçim olacaktır. Bohemde rahatlık hakimdir. Diğer tarzlar gibi kurallara uymaya zorlamayan bir tasarımdır. Etnik çizgilerin göz önünde olduğu, renklerin özgürce kullanıldığı ve vintage ile harmanlanarak oluşturulan bir stil olarak tanımlayabiliriz.

Evimizi bohem tarzını uygulamak için öncelikle nötr renklerde bir taban oluşturmamız akabinde renk ve desenleri kullanmalıyız. Ancak bu renk ve desenler doğru kullanılmalı ki mekanı karmasık hale değil daha huzurlu bir hale getirebilelim. En önemli noktalardan biri ise mobilyalarımız takım yerine parça parça alarak birbiri ile tamamlamalıyız. Vintage bir sehpa, konsol, vs kullanabiliriz. Bohem tarzının özgür ruhuna hitap edecek kilimler bu tarzın en başarılı ögelerinden biridir.

Bitkiler bu tarzı olmazsa olmazlarındandır. makrome ipliğinden yapılmış saksılarda asılı bitkiler, hasır saksılarda kullanılan kaktüsler, sukulentler hem bohem tarzına uyun sağlayacak hem de uygun maaliyetli bir tasarım ögesi olacaktır.

Farklı boyutlarda, desen ve renklerde yastık ve minderlerde bu akımın en önemli parçalarındandır. Bu tarzı evimizde yansıtmak için iyi bir başlangıç noktalarında biridir.

Biz Azure mimarlık olarak mimari çizim, mimari dokuş dekorasyon, iç mimarlık hizmeti, uygulama, 3d tasarım, projelendirme, mobilya imalatı gibi tüm hizmetleri vermekteyiz

Posted in Uncategorized